Borci z Béčka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volejbal B-týmu

4 posters

Goto down

Volejbal B-týmu Empty Volejbal B-týmu

Příspěvek  Marek58 Wed 21 May 2014 - 13:03

Ahoj borci.
Předkládám k debatě téma o současném volejbalu party B-týmu Tuchlovic.

Všechno je to založené na tom, že většině z vás volejbal přináší radost ze hry. Na společném tréninku pozoruji, že všichni volejbal hrát umíte ! To, že se v soutěži OP nedaří a většinu týmu to zdravě štve, je nyní sportovně špatný, ale dobrý v tom, že většina z vás má chuť to změnit. Lecos se už nakouslo. Chce to vydržet. Pokusit se v současný době odehrát soutěž v co nejstabilnější sestavě. Určitě se sehrajete a nebudete tolik kazit. Taky to, že není slušný příjem (co jsem stihl vidět, pět hrubek=pět bodů za set pro soupeře), to se všechno zlepší. Jenom je potřeba, aby se nyní pro příjem upřednostnili hráči, co jsou herně na přijmu jistější. Např.Fendy, Pilný....to slušně zvládají. Pak těch pár bodů nebude chybět. Jak jsem už napsal. Co jsem stihl a viděl, hra s Brandýsem byla vyrovnaná. Rozhodovalo pár bodů.... Jsou to zkušenosti. Osobně si myslím, že cesta je přes dobrou účast na společném tréninku. Chce to, aby jste se pokusili aspoň část tréninku věnovat tomu, co zrovna volejbalově nejde. (Viz.náš trénink minulý úterý, velká chvála, jak jste se snažili !!!). Nejde jen žít z toho, co jste se kdysi naučili.... z toho žijí hráči amatérských soutěží!  Věřím, že to všechno přijde a zase budete vyhrávat. Jenom je potřeba, aby jste se mezi sebou domluvili, jak chcete pokračovat dále.... Opakuji, v současný době je potřeba odehrát utkání v kompletní sestavě!!!
Závěrem chci ještě napsat, že pokud budete chtít, rád vám s volejbalem pomůžu. Konečně, taky se chci hýbat, abych se vzorně připravil na volejbalovou sezonu "superveteránů".
S pozdravem
Jirka Marek

Marek58

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 15. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Volejbal B-týmu Empty Re: Volejbal B-týmu

Příspěvek  petr pospíšil Sat 24 May 2014 - 19:34

Ahoj,
po dnešku jsem se zase ujistil,že by to opravdu chtělo trénovat(postavení v poli je běs).Jen mám problém,se svým kolenem a tudíž vydržím jen dva zápasy.Potom se celý týden kurýruji,ale na postavení v poli to ještě stačí(pokud mně trefí).Základ je chodit na tréninky alespon v šesti a něco dělat,pod vedením.Taky si myslím,že by se trénink měl posunout na 18:30 - 18:45,aby to lidi stíhali.No a v poslední řadě,je důležitý chtít hrát a stále se nedoprošovat,aby nás bylo vůbec šest(ideální počet na zápas,min osm).

Tak zkuste taky komunikovat,volejbal mně stále baví i když mi zdraví nepřeje.

petr pospíšil

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 07. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Volejbal B-týmu Empty Re: Volejbal B-týmu

Příspěvek  Jirka Sun 25 May 2014 - 15:59

Ahoj,
konečně mám trochu víc času odepsat. S Michalem, Zdeňkem a Ondrou jsme už jeden takový trénink měli předminulý týden, kdy jsme si Jirkovi Markovi řekli o rady. Co jsme se spolu bavili, tak jsme byli všichni spokojení, protože jsme cítili, že nám to něco dalo. Já jsem tedy pro, abychom opravdu trénovali. (Vzhledem k tomu, že už někteří pamatují pár zim a zkušenější hráči jsou trochu náchylnější ke zraněním bych se ale přimlouval za to, abychom tomu tréninky nějak přizpůsobili, abychom tím nikoho neodradili, také abychom pokaždé na konci nějaký čas hráli, abychom se na to před každým tréninkem mohli těšit.)

Jinak s posunutím začátku tréninku na později rozhodně souhlasím.

Jirka

Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 10. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Volejbal B-týmu Empty Re: Volejbal B-týmu

Příspěvek  Michal Sun 25 May 2014 - 19:48

ahoj,

asi bych nerad opakoval, co tu bylo řečeno, potože souhlasím.
Čas tréninku bych klidně posunul, ale nějakou rozumnou hodnotu a hlavně chodit včas, však trénování je také hra Smile
Zatím bych dal 18.30 a uvidíme dál.
M.
Michal
Michal
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1219
Join date : 03. 08. 11
Location : Tuchlovice city

Návrat nahoru Goto down

Volejbal B-týmu Empty K trénování

Příspěvek  Marek58 Mon 26 May 2014 - 8:59

Ahoj borci.
Už jsem si říkal, jestli bude někdo reagovat na můj příspěvek.
A je vidět, že to pár poctivcům a srdcařům lhostejný není, jak nyní hrajete a jak se scházíte na volejbal....

Dnes přináším námět k vašemu volejbalu.
Osobně jsem přesvědčený, že pokud chcete se vším kolem týmu něco udělat,tak základem úspěchu je, aby jste si ke všemu sedli a domluvili se.
Jenže nyní máte rozehranou sezonu, tak to asi nepůjde udělat nějakou zásadní změnu. Je potřeba soutěž dohrát a tak to musíte vytlouc hráči, co chtějí hrát. Současná docházka na trénink se musí podřídit realitě, tj.možnostem většiny borců, na jaký čas se sejdete aspoň v šesti lidech. Trénování od 18.hodin je v dnešní době pro většinu lidí složité. Spíš to odhaduji s přípravou hřiště od 18,30-18,45 hod.,prostě kdo to dokáže přijít na tenhle čas, tak to nalajnuje atd....ostatní to zase uklidí. Jak jsem to omrknul v zimě, zahájení trénování vidím spíš nejdřívě v 19,15 hodin. To všechno by bylo OK, vždyť den se protáhl k 20,30h a to ještě jde hrát.

Současný trénink je údržba, jednou týdně hodinka... je sice málo, ale aspoň něco. Nechá se doladit postavení, nechá se domluvit vše, co jste v jednotlivých postavení schopni zahrát. Taky kdo na jakém postu nyní bude nejplatnějším hráčem pro tým. Potom můžete vodit nahravače po hřišti a dle příjmu a postavení domluvit, kam se to bude hrát a komu se musí dát největší důvěra v případné koncovce setu. Víc se toho asi nedá udělat, protože krátkými cvičeními zaměřenými na obranu (blokování, polařina, příjem, vykrývání atd.) nebo zaměřením na útok,( DOPORUČUJI trénovat servis a dále smečování dle postavení a přijmutého míče ). Trénink musí být zábavou, aby se na něj každý těšil.
K tomu je spousta herních cvičení, kde se nejen soutěží, hraje, ale hlavně nacvičuje konkrétní činnost.

Tohle všechno se dělá i v extralize. Pokud se pak naskytne vhodná příležitost všechno vyzkoušet, tak se jede na osadu-turnaj a hraje se, pije se pivečko, dělá se parta u ohně... Všechno jde lehčeji a každý se pak těší na další trénink, další zápas. Bylo by tedy od věci, aby jste se nejpozději do konce téhle sezony (7.6.2014) všichni domluvili, kdo co od vašeho volejbalu očekává. Kdo má zájem hrát, kdo chce oprášit všechno co už dávno zná.... Protože bude léto a i přes dobu dovolených, se nechá stále hrát. Je potřeba využít každou příležitost jezdit na turnaje. Je jich dost a dost.
Pak se sehrajete ve složení borců, co chtějí trénovat a hrát.

S pozdravem
Jirka M.


Marek58

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 15. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Volejbal B-týmu Empty Re: Volejbal B-týmu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru